Ортопедический центр
Многолетний опыт в эндопротезировании суставов. Высококвалифицированные врачи, прошедшие стажировку в ведущих клиниках Европы и мира.
rus | eng
Новости

«Научно-практический семинар «АПРЕЛЬСКИЕ ТЕЗИСЫ» »
 




      Научно-практический семинар  «АПРЕЛЬСКИЕ ТЕЗИСЫ» по проблемам эндопротезирования суставов проводится Киевским ортопедическим центром эндопротезирования, хирургии и реабилитации  в  апреле  с 2008 года. Таким образом, состоялся десятый – юбилейный форум.  Название семинара теперь зарегистрировано в Государственном реестре свидетельств Украины.  В его проведении  принимают участие ведущие европейские и украинские хирурги в области ортопедии и травматологии, в этом году было зарегистрировано свыше 450 специалистов.

 



      Виставка  під назвою «ПЕРЕВАГИ НОВІТНЬОЇ ОРТОПЕДІЇ», що зібрала цього року 34 експоненти з одинадцяти країн світу, ознайомила відвідувачів з новими видами ендопротезів, інструментарію, медикаментів та новими технологіями.  Вперше в рамках семінару пройшов сателітний симпозіум присвячений програмному забезпеченню передопераційного планування та післяопераційного контролю mediCAD.
    Традиційно на семінарі проводиться розіграш грантів на стажування в провідних клініках Європи. Цього року дванадцять фахівців отримали такі подарунки по лотереї.
 


Лекторами цього року були фахівці з провідних клінік та інститутів ортопедії Європи:
  -  Чл-кор. НАМН України Сергій Страфун,  Президент товариства ортопедів-травматологів  України 
  -  Академік НАМН України Олександр Лоскутов. 
  -  Проф. Іван Соллогуб, керівник ортопедичної клініки. Франція.
  - Проф. Алан Соте, генеральний секретар товариства ортопедів-травматологів. Франція.
  - Др.  Святослав Дубінець, Член Французького товариства ортопедів.Франція.
  - Др. Євгеній Кляйн, відділення ортопедичної хірургії м. Гютерсло. Німеччина.
  - К. м. н. Євген Сушенцов, ст. н. с. РОНЦ ім. М.М. Блохіна. Росія.
  - Проф. Борис Штено, керівник Університетської клініки ортопедії Братислави. Словаччина.
  - Др. Фредеріко Де Мео, інститут ортопедії Меззоджіомо. Італія.
  - Атцродт Фолкер, представник фірми Керамтек. Німеччина.
  -  К.м.н.  Олександр Косяков, керівник Київського центру єндопротезування. Україна.
 


      Першу спеціальну лекцію, присвячену ендопротезуванню ліктьового суглоба, відносно новій темі для України, прочитав професор Страфун. Ретельно зупинившись на показаннях та протипоказаннях до цієї, складної операції, лектор представив низку надзвичайно складних випадків, де встановлення різних моделей штучного суглобу ліктя дозволило відновити функцію суглобу. Доповідь викликала жвавий інтерес та несподівано широку дискусію, що свідчить про перспективу методу.
 


      Наступний лектор – професор Соте, відкрив першу секцію присвячену помилкам остеосинтезу проксимального стегна. Наведені  статистичні дані переконали присутніх у важливості теми. Навіть в провідних клініках Європи достатньо прикладів недосконалого остеосинтезу цієї особливої локалізації. Доповідач зупинився на причинах помилок та методикам складного, по суті ревізійного, ендопротезування кульші в цих випадках, навів приклади на користь  імплантів з подвійною мобільністю пари тертя.
      Попереднього лектора підтримав його колега з Німеччини, доктор Кляйн. Він більш детально зупинився на історії методик остеосинтезу та фіксаторів для синтезу проксимального відділу стегнової кістки, відзначив найбільш вдалі, на його думку, конструкції. Доповідач поділився багатим власним досвідом в цьому питанні, відзначив, що перевагу віддає інтрамедулярному фіксатору з двотавровим динамічним клинком для голівки.
      Приклад самовідданості надав професор Борис Штено зі Словаччини. Не зважаючи на численні перепони він прилетів на три години до Києва, зробив чудову доповідь і знову на літак. Лекція присвячена лікуванню переломів проксимального відділу стегна за наявності ендопротезу, так званих, перипротезних переломів. Це одна з найскладніших проблем в ортопедії. Використання сучасних конструкцій, а саме, двоконусної ревізійної ніжки дозволяє вийти із вкрай складних ситуацій. На власних спостереженнях доктор довів високу ефективність методики.
 


      Виступ організатора семінару, Олександра Косякова під провокуючою назвою: «Як досягти незрощення при переломі кульші» відрізнявся різкістю та категоричністю висновків. Спираючись на досвід та приклади попередніх лекторів, та численні спостереження за пацієнтами з різних регіонів України, автор висловив схвильованість рівнем вітчизняної травматології в цьому питанні. Було підкреслено неприпустимість використання завідомо неефективних нединамічних фіксаторів та методик, а деякі «фірмові» фіксатори названі шкідливими. Доповідь викликала бурну дискусію та неоднозначні коментарі в кулуарах.
      Після обговорення, під час якого всі лектори одностайно висловлювали думку про необхідність динамічного остеосинтезу проксимального стегна, та розіграшу грантів, слухачі семінару перейшли до знайомства з виставкою.
      Друга сесія, присвячена просторовому моделюванню в ортопедії-травматології, викликала особливий інтерес присутніх.
      Доповідь колеги онкологічного ортопеда з Росії, Євгена Сушенцова, що продемонструвала можливості 3D моделювання та виготовлення індивідуальних імплантів при заміщенні значних дефектів кісток, справила велике враження на фахівців. Приклад про відновлення функції кульшового суглобу після резекції половини тазу був достатньо переконливим.
 


      Інженер з 3D моделювання з Італії розповів слухачам про технічні можливості виготовлення «custom made» імплантів на високотехнологічному сучасному обладнанні, та переваги методу при заміщенні надвеликих дефектів кісткової тканини.
      Доктор Косяков поділився досягненнями Київського центру ендопротезування в просторовому моделюванні та використанні індивідуальних імплантів в складних випадках.
      Представник німецької фірми «Керамтек» Фолькер Атцродт розповів про нові можливості при ревізійних та складних первинних операціях ендопротезування кульшового суглобу з використанням модульних шийок, зупинився на перевагах керамічних складових пари тертя.
      Після перерви із спеціальною лекцією виступив академік Олександр Лоскутов. Він поділився власним унікальним досвідом ендопротезування гомілково-ступневого суглобу. Визначив показання та протипоказання до методу, підкреслив складність операції, необхідність ретельного підбору пацієнтів.
      Чартерний організатор семінару, професор Соллогуб, традиційно присвятив лекцію ендопротезуванню коліна у складних випадках. Особливу увагу лектор присвятив перевагам сучасних моделей штучних суглобів з принципом «media pivot».
 


      Його підтримав доповідач з Італії, доктор Фредеріко Де Мео. Він розповів про етапи вдосконалення конструкції штучного коліна з анатомічним розташуванням вісі обертання в центрі медіального виростка.
На завершення доктор Дубінець з Франції довів до присутніх цікаві, деколи несподівані, статистичні результати колінного ендопротезування за даними провідних національних реєстрів.
      Після жвавої фінальної дискусії, а в залі під час останньої доповіді було двісті два слухачі, учасники семінару та виставки перейшли до дружньої вечері, де бесіди про численні проблеми хірургії набули більш вільного формату.
 




НАШ НОВЫЙ САЙТ -Киевский городской ортопедический центр эндопротезирования,
хирургии и реабилитации
height=80 width=150 border=0></a><br/></center><br/><br> </br><!-- Ortopedika banner code end--><BR>
				<!--UKRMED banner code begin--><br/><center><br/><a href=
УКРМЕД - Каталог Медичних Сайтiв в Українi



 
О центре | Тазобедренный сустав | Коленный сустав | Рекомендации | Контакт | Новости
© All Rights Reserved. Created by Gala.Net